Profi - Zarządzanie Nieruchomościami

 
 

Aktualności

 
    • Ciepła izolacja okien
    • 11.10.2016
    • Modernizacja energetyczna to spora inwestycja, jednak na pewno się opłaci, ostatecznie  zapłacimy mniej za energię,  nasza nieruchomość zyska na nowej estetyce, a  wszystkie te czynniki ostatecznie przełożą się na jej wartość rynkową.

      Zmniejszenie energochłonności i ograniczenie strat ciepła  następuje zwykle przez ocieplenie ścian i montaż stolarki drzwiowej i okiennej o odpowiednich współczynnikach przenikania. W przypadku okien takie współczynnik nie może być mniejszy od  Uwmax=1,3 W/m2K, jednak w domach energooszczędnych stosuje się nawet i 0,8 W/m2K , to oczywiście znaczny koszt, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę jak dużą powierzchnię okna zajmują, to warto zainwestować. Należy pamiętać, że pełnią ważną funkcję, ponieważ nie tylko minimalizują straty  ciepła, ale również przez absorpcję energii słonecznej  pozwalają je pokryć.
       
      Okazuje się, że ważny jest   nie tylko zakup odpowiednich okien, ale także odpowiednie ich umocowanie, ponieważ jeżeli zależy nam na oszczędzaniu energii należy zastosować tzw. ciepły montaż.  Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że znacząca część strat ciepła nie ma związku z przenikaniem ciepła przez okno, a z infiltracją powietrza przez konstrukcję okienną oraz szczeliny dylatacyjne.
       
      Jeżeli nie wykonamy odpowiedniej izolacji wokół okien, mimo zakupu drogich okien ciepło będzie nadal uciekać. Aby tego uniknąć warto zastosować tzw. ciepły montaż, który  wyeliminuje mostki termiczne. Polega on na wsunięciu w elementy montażowe styropianu lub wełny mineralnej, wykonaniu węgarka z izolacji zewnętrznej, który będzie nachodził na ramę okienną. Nie można zapomnieć o wypełnieniu przestrzeni między murem a ościeżnicą i ociepleniu miejsca styku profilu z murem po stronie wnętrza budynku. Zastosowanie tu znajdą taśmy lub folie paroszczelne a także specjalne paraprzepuszczalne materiały.
       
      Taka izolacja zapobiegnie przedostawaniu się powietrza i ułatwi przedostawanie wilgoci na zewnatrz.

      [Portal Informacyjny Zarządca]

  •  
 

e-Kartoteka

Logowanie

 
 
 
 
 
 

Wyślij odczyt wodomierza

 
 

Numery alarmowe

 

531 008 800 pogotowie
512 719 703 awaryjne (całodobowe)
112numer alarmowy
999pogotowie ratunkowe
998straż pożarna
997policja
994pogotowie wod-kan
992pogotowie gazowe

991pogotowie energetyczne
986straż miejska
32 373 33 88Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Zabrze
32 388 76 15Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Bytom
32 332 66 00Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Gliwice